Stránky všeobecně sportovně zaměřeného oddílu s širokým polem působnosti pro děti rozmanitého věku a zájmů. ARCHIV ROKU 2014.
Stav oddílu v roce 2014 :
Věrka, David, Tomáš, Aleš, Nikolas, Kamila, Gabriela, Anežka, Matouš, Dominik, Leonard, Kryštof a Alžbětka.
Pouze kuličkáři :
Jarda
Na hostování :
Martin s Honzou - závody v Kouřimi.
Ondra se Šimonem herna a oslavy Silvestra.
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 002.jpg
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 003.jpg
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 009.jpg
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 010.jpg
Další loveckou etapou je etapa pátá, která probíhala po dobu tří týdnů a končila posledním říjnovým dnem. Zadání bylo písemné a skládalo se ze 14-ti úkolů. Vesměs se jednalo o malování zvířátek, jejich pozorování, zjišťování informací o vybraných z nich. Taky šlo o pozorování svého okolí a sběr květin s jejich poznáváním a získáváním vědomostí o jedné z nich. Děti vyráběly zvířata z přírodních materiálů a některé tato etapa opravdu hodně bavila a to čím menší - tím větší zájem hlavně o sběr kytiček a sledování života zvířátek. Bodování bude trochu složitější a tak sem dám tabulku jakmile jí dám dohromady.
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 015.jpg
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 016.jpg
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 019.jpg
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 022.jpg

LOVCI 6

POUŤ NA HORU PAŠERÁKŮ

Etapa šestá proběhla v okolí Peček 26.10. a zúčastnilo se jí sedm lovců. Etapa měla prověřit především jejich fyzickou zdatnost a vytrvalost, jakožto i pevnou vůli.

Toho nedělního rána zazněl městem opět poplach značící jediné - horské loviště narušili pašeráci vzácné zvěře. Během několika minut se dostavilo na předem určené místo srazu sedm lovců ochotných vypravit se na horu a pokusit se několik z nich pochytat anebo alespoň zachránit vzácná zvířata. Cesta v délce několika kilometrů proběhla poměrně hladce. Pouze v jedné chvíli bylo potřeba zastavit. Poblíž řeky obtékající kolem hory uvízlo v téměř neprostupném křoví několik mláďat kočkovitých šelem. Některé byly pochytané do pastí, jiné se marně snažily vyprostit z křoví.

Lovci v pořadí Kryštof, Leonard, Anežka s Gabčou, Nikolas s Alešem a Tomáš s odstupem 30 sekund vbíhali do hustého křoví mezi poli a hledali tam barevné lístečky představující mláďata kočkovitých šelem uvízlá v pastech a neprostupném terénu. Úkol končil když se zdálo, že jsou vyproštěna všechna mláďata - tedy nalezeny všechny kartičky.

Lovcům se nakonec zadařilo a všechna mláďátka mohla opět volně odejít a oni pokračovat v cestě. Čím blíže byli k hoře, tím opatrněji si museli počínat. Těsně pod vrcholem si všimli podél cesty umístěných pastí na drobná zvířata. Většina z nich byla již plná. Po dlouhém rozmýšlení se rozhodli, že zvířata osvobodí. Jelikož ale bylo nebezpečí, že je pašeráci přistihnou - vydávali se lovci pro zvířata velmi opatrně a odnášeli je do bezpečí po jednom.

Opět byl na pořadu běh pro kartičky. Tentokrát měla každá barva jinou bodovou hodnotu. Kartičky umístěné nejblíže k bezpečnému území byly nejméně hodnotné. Čím dále se pak běžci vypravili, tím hodnotnější kartičky mohli získat. Startovalo se opět v pořadí od nejmladšího po nejstaršího a to v odstupech daných samotným běžcem. Každý následující vyrážel na cestu, když se běžec před ním vracel se svou druhou kartičkou. I tenhle úkol byl hodně rychle hotov. Bohužel se tu začala projevovat až přílišná soutěživost mezi Tomem a Alešem a došlo k jejich vzájemné potyčce. Vzhledem k tomu, že to neohrozilo nikoho jiného, nechala jsem je, aby si to vyřídili jen mezi sebou. Ostatní si jich nevšímali a věnovali se zachraňování zvířátek.

 
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 024.jpg
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 025.jpg
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 026.jpg
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 028.jpg

Poté co byla osvobozena všechna zvířata z malých pastí, přiblížili se lovci opatrně k nevelkému borovicovému lesíku pod malým výběžkem. Tam uviděli větší klece plné exotického ptactva. Podrobně prozkoumali okolí a zjistili, že jediným hlídačem je pes přivázaný na provaze dlouhém asi tři metry. Tak se lovci dohodli, že budou postupně na různých stranách vbíhat do území tohoto hlídacího psa a jednotlivé klece otevírat.

Hlídacím psem jsem se stala já a přivázaná ke stromu jsem honila lovce ven za svého území. Každý z lovců měl kolem pasu provázek a za ním provlečené fáborky jako životy. Kdybych někomu vzala všechny, musel by skončit. Malí byli tentokrát zvýhodněni větším počtem životů. Nejstarší Tom měl 3, Nik s Alešem 4, Anežka s Gabčou 5, Leonard 6 a Kryštof 7 životů. Nakonec se počítalo nejen to, kolik klecí otevřeli (vynesli kartiček po jedné), ale i to kolik jim zbylo životů. Což se pro větší odlišení násobilo dvěmi. Nejhůře polapitelný byl Tomáš, který si dával opravdu velký pozor a také tuto etapu vyhrál. 

Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 033.jpg
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 031.jpg
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 029.jpg
Lovci 6 a Bohouňovice 27.10.14' 034.jpg
1
Zase se přijďte kouknout, jak nám to jde :)

Super stránky (71 | 70%)
Celkem se daří (26 | 25%)
Chce to zabrat (5 | 5%)
Nic moc ( | 0%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one