Stránky všeobecně sportovně zaměřeného oddílu s širokým polem působnosti pro děti rozmanitého věku a zájmů. ARCHIV ROKU 2014.
Stav oddílu v roce 2014 :
Věrka, David, Tomáš, Aleš, Nikolas, Kamila, Gabriela, Anežka, Matouš, Dominik, Leonard, Kryštof a Alžbětka.
Pouze kuličkáři :
Jarda
Na hostování :
Martin s Honzou - závody v Kouřimi.
Ondra se Šimonem herna a oslavy Silvestra.

Netradiční trénink Pišišvořích dovedností

proběhl ve čtvrtek 8.5. u rybníka.

Vyráželi jsme přesně úderem sedmnácté hodiny a to v poměrně slušném složení. Chyběli akorát David, Kamila a Dominik. Vypravili jsme se k rybníku, jelikož tam se dá najít rovná asfaltová plocha, tekoucí i netekoucí voda, loučky s krásnou travičkou i lesík a lány polí.
Cestou tam jsme vypadali jako rozjívená banda divé zvěře. No já osobně ani moc ne, ale ostatní lítali kolem dokola i do čtverečků a trojúhelníků. Skákali do trávy, do křoví, šplhali po stromech...cestou zpět naopak jsme vyhlíželi jako spořádaná skupinka výletníků, kochající se krásami svého okolí a debatující o vysoce fylozofických tématech. Ve skutečnosti byli všichni tak zmordovaní, že se sotva vlekli a plní dojmů, že je museli jeden přes druhého sdělovat...
Dorazili jsme k rybníku a během následující hodiny a půl stihli odehrát devět drobných her či soutěží. Začali jsme poměrně tradičním úkolem z úkolovek hraných poblíž vody a to stavbou lodičky či voru z přírodních materiálů. Každý dostal šišku jako pasažéra a nejčastěji použitým materiálem byly veliké listy a větve ze stromů. I když byli všichni zvědaví, jak bych jim úkol obodovala, tentokrát jsme hráli jen na to, zda byl úkol splněn, či ne. Splnili všichni. Než postavili lodě, připravila jsem druhou z her. Mezi stromy jsem rozházela kartičky s obrázky zvířat a děti v rolích lovců se postupně vydávaly na lov. Nejlépe na tom byly holky Anežka s Gábinou a Aleš. Za nimi skončil Nik a nejméně zvířat ulovili Tomáš, Leo a Matoušek. Po lovu dostali za úkol postavit z větví a listí domeček. Opět splnili všichni. Bylo by těžké vybrat ten nejhezčí z domečků, každý měl své plusy i mínusy. Během doby, kdy probíhala stavba, jsem připravila ve vysoké trávě k hledání další kartičky. Byly na nich obrázky cest, lidí, domů a tomu podobné, ze kterých bylo možné si poskládat město. Tady to bylo velmi vyrovnané, mírně navrch měly opět holky. Následující disciplína byla kombinací rychlosti a přemýšlení. Každé z dětí si vybralo puzzle (doma rozstříhané obrázky), které jsem rozmístila deset až padesát metrů od startovní čáry. Potom si každý z nich běhal pro jednotlivé dílky a když měl všechny, pustil se do skládání obrázku. Nejpomaleji to šlo malým klukům a skládání se pak nedařilo Anežce a Tomovi. Úplně nejrychleji skládal Nikolas a byl i nejrychlejší ze všech. Nakonec splnili úkol opět všichni. Aby si odpočinuli po docela namáhavém běhání, sedli jsme si na chvíli na sluníčko a po desetiminutové pauze jsme si dali ještě několik fyzických úkolů. Rozdělili jsme je na dvě kategorie a to běh a skákání. Nejprve se běhalo normálně asi deset metrů tam a zpět. Potom se tam běželo pozadu a zpět po čtyřech. To už bylo trochu náročnější. Těchto úkolů se účastnil i Kryštůfek, který celý nadšený napodoboval ostatní. Když se doběhalo, skákalo se. Jeden úsek se střídali žabáci a skoky snožmo. Potom se skákalo pozadu a nakonec jsme ke skokům zařadili kotrmelce a válení sudů. U toho byla největší sranda. Akorát se tam Nik srazil s Tomem a Anežkou a dal si do nosu. Naštěstí to nebylo nic hroznýho.

Odměnu dostal úplně každý, kdo splnil všechny úkoly, takže úplně každý :).

Autor Věrka

Trninkové hraní 8.5.14' 008.jpg
Trninkové hraní 8.5.14' 009.jpg
Trninkové hraní 8.5.14' 014.jpg
Trninkové hraní 8.5.14' 021.jpg
1
Zase se přijďte kouknout, jak nám to jde :)

Super stránky (71 | 70%)
Celkem se daří (26 | 25%)
Chce to zabrat (5 | 5%)
Nic moc ( | 0%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one