Stránky všeobecně sportovně zaměřeného oddílu s širokým polem působnosti pro děti rozmanitého věku a zájmů. ARCHIV ROKU 2014.
Stav oddílu v roce 2014 :
Věrka, David, Tomáš, Aleš, Nikolas, Kamila, Gabriela, Anežka, Matouš, Dominik, Leonard, Kryštof a Alžbětka.
Pouze kuličkáři :
Jarda
Na hostování :
Martin s Honzou - závody v Kouřimi.
Ondra se Šimonem herna a oslavy Silvestra.
BĚH MRÁZOVKOU ANEB MUČENÍ NA DELŠÍCH TRATÍCH
SOBOTA 1.11.2014
Na dnešní závody jsme se těšili a byli jsme především zvědaví, jaké to tam bude. Obzvláště vzhledem k tomu, že startovné bylo velmi nízké až nulové pro děti. Vyrazili jsme na vlak do nádherného východu slunce k půl sedmé hodině ranní a doufali, že se k nám přidají alespoň Tomáš s Anežkou. Oba svou účast den předtím přislíbili. Nakonec se jim asi nechtělo vstávat do chladného rána. Byla to škoda, jelikož soupeřů by si užili do syta, počasí bylo následně opravdu ukázkové a tratě pro starší zajímavé.
 
Cesta na místo závodu byla trochu náročnější. Z vlaku na tramvaj v pohodě, ale od tramvaje jsme se museli zeptat jedné hodné pani, která s sebou měla naštěstí i mapu Prahy, kudy jít dál. Po zorientování se kde to vlastně jsme, už jsme docela trefili. Ovšem táhlý kopec plný schodů mi tedy dal dost zabrat. Kryštof si ho musel vyšlápnout, protože ve dvojkočáru už byli na tlačení vzhůru po schodech opravdu hodně těžcí. Když jsme se doplahočili k hřišti Sokola I. Smíchov, byli jsme úplně vyřízení a propocení. Doufala jsem, že trať mého běhu nepovede parkem přes zdolané schody. Bohužel doufala jsem marně, což jsem zjistila už o několik minut později, když jsem si mohla prostudovat podrobnější mapku tratě běhu.
 
Na místo jsme dorazili 30 minut před začátkem registrace a 45 minut před začátkem závodu. Velmi nás překvapilo, že ještě 15 minut před prvním startem nebylo prakticky nic připraveno a to ani prezentace závodníků. Při přihlašování dospělých vznikl hned z kraje problém u těch, kteří se zapisovali ihned po svém příchodu. Ono tam totiž tak brzy nebyla ještě firma zajišťující čipovou časomíru a tak se první závodníci museli znovu dostavovat k prezentaci pro čipy a formuláře. Těmi se souhlasilo s tím, že se bude závodit v duchu fair-play, že závodník zná svůj zdravotní stav a závodí na vlastní nebezpečí. To byla legrace. Další super věcí byl cíl závodu. Nevím z jakého důvodu organizátoři dali cílovou pásku zrovna za doskočiště, ale já bych se toho dost bála. Obzvláště při hromadném doběhu více závodníků. Dělali jsme si z toho legraci, že si ještě cestou do cíle můžeme zaskákat do dálky. Ještě jednu věc bych vytkla hned a jednu potom. Hned to, že nechali děti narozené 2008 a mladší a ještě navíc holky i kluky běžet dohromady. Což bylo docela maso a taky hodně nebezpečný a trochu nepřehledný. Potom bych vytkla naprosto nulové zajištění tratě vybíhající ven z areálu. Ono dospělí jsou sice poměrně samostatní, ale přesto by nad průběhem závodu měl dohlížet někdo, kdo by třeba počítal kola. Jak by poznali, kdyby si někdo zkrátil o kolo? Nejspíš nijak...

Tak a už bylo čtvrt na deset, tedy čas prvního startu a pořadatelé sotva ukončili poslední přípravy. Začali svolávat ty nejmenší děti ke startu na druhém konci rovinky. Bylo jich tam skoro třicet v řadě dlouhé sotva dva metry. S několika dalšími jsme konstatovali, že jednak ti opravdu malí nemají šanci proti šestiletým a za druhé, že je mohli alespoň rozdělit na kluky a holky. A to z důvodu, aby mělo víc dětí šanci se umístit a pak aby jich neběželo tolik najednou. Bylo téměř jisté, že tolik běžců se nerozdělí před cílem dostatečně na to, aby nevznikly problémy a tak problémy vznikly. A to i zapříčiněním ostatních rodičů a dětí, kteří běhali po dráze a pletli se mezi závodníky. Doprovázela jsem Kryštofa a musela doslova vyhazovat lidi z běžecké dráhy, aby se vůbec dostal do cíle.
Mrázovka a Řepy 1.a2.11.14' 012.jpg
Mrázovka a Řepy 1.a2.11.14' 017.jpg
Mrázovka a Řepy 1.a2.11.14' 022.jpg
Mrázovka a Řepy 1.a2.11.14' 026.jpg
1
Zase se přijďte kouknout, jak nám to jde :)

Super stránky (71 | 70%)
Celkem se daří (26 | 25%)
Chce to zabrat (5 | 5%)
Nic moc ( | 0%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one